Wyprzedaż

WYPRZEDAŻ
 Latawiec F-one Bandit XI 2018 | lime/turquoise

Latawiec F-one Bandit XI 2018 | lime/turquoise

Cena promocyjna: 5 474 zł

Normalna cena: 7 299 zł

SKU: B-18-LT

Dostępność: W magazynie


* Wymagane pola

Opis

Szczegóły

Bandit od jedenastu lat jest najpopularniejszym latawcem na rynku. Konstruktorzy użyli całej swojej wiedzy i doświadczania, by stworzyć ostateczne narzędzie dla kitesurferów pływających różnymi stylami. Przez cały okres produkcji modelu wypuszczono 600 prototypów, by opracować możliwie najlepszy latawiec.

Cechy:
- najlepsze osiągnięcia we wszystkich dyscyplinach
- duży zakres wiatrowy - stabilność przy nierównym wietrze
- nowe zawory reaktorowe zapewniające szybsze pompowanie
- nowy Linx Bar z jednolinkowym systemem bezpieczeństwa
- nowe materiały i kolory oznaczające wzmocnienia
- duża wytrzymałość - patent konstrukcji Delta C

Co się zmieniło?
Nowe reaktorowe zawory zapewniają pompowanie kajta w możliwe jak najkrótszym czasie. Jednolinkowy system bezpieczeństwa, po użyciu którego latawiec traci 100 % mocy. Ponadto nowy latawiec wyposażony będzie w Linx Bar – system kontroli podobnie jak w poprzednich modelach bazuje na jednym kawałku aluminium, jednak od poprzednika różni się zintegrowanymi pływakami, możliwością regulowania szerokości i dwoma krętlikami umiejscowionym przy barze, dzięki którym rider samodzielnie będzie mogoł wyprostować linki nośne po tricku, czy kiteloopie. Sterowanie jest lżejsze i szybsze, sprawia wrażenie prowadzenia mniejszego kite' a, niż w rzeczywistości. Nie obawiajcie się, nowy model nie stracił swojej tożsamości. Bandit 11 jest wciąż najlepszym latawcem dla każdego stylu pływania, bez znaczenia czy to freestle, freeride, big air style, czy strapless wave.

 

Technologie

DELTA C-SHAPE                                                                                                                                                                  
Kształt Delta-C oferuje niesamowitą stabilność w powietrzu, szybkie reakcje na ruchy barem, nawet na pełnym depowerze. Generuje bardzo dużo mocy, jest bardzo stabilny w szkwałach, ma duży zakres wiatrowy a jednocześnie jest przewidywalny. Jest to opatentowany kształt F-One’a. Używany do produkcji wszystkich latawców od 11 lat.

 Bandit XI 2018
 

ZAWÓR REACTOR VALVE
Nowy zwór powietrza opiera się na dużo bardziej efektywnym systemie pompowania dzięki czemu, latawiec pompuje się dużo szybciej, a powietrze schodzi do zera. System jest autorskim pomysłem firmy F-one

zawór reactor valve 

zawór reactor valve

 

WZMOCNIENIA Z KEVLARU
Newralgiczne miejsca używania latawca zostały wzmocnione za pomocą kevlarowych nakładek, dzięki którym minimalizowana jest szansa na uszkodzenie tuby lub materiału.

wzmocnienia z kevlaru

 

WZMOCNIENIA Z DACRONU
Dakronowe wzmocnienia dodane na przedniej części wzmacniają jego profil w najbardziej wrażliwych na uszkodzenia miejscach, dodatkowo redukując tarcie gdy np. leży na piasku i się przesuwa.

wzmocnienia z dacronu

 

KITE TUNING
Możliwe jest podłączenie linek sterujących w 3 różnych konfiguracjach
- Przedniej (front) - większe siły na barze, wolniejsze skręcanie latawca
- Tylnej (back) - mniejsze siły na barze, szybsze skręcanie latawca

kite tunning

kite tunning 

 

SYSTEM ONE PUMP COLLAR VALVE
Łatwiej można zdjąć osłonkę chroniącą wężyk na łączeniu tuby głównej z poprzeczną. Ułatwia i przyspiesza to wymianę tuby poprzecznej.

collar one pump
 
 
MATERIAŁ TECHNOFORCE                                                                                                                                                       
Jest to bardzo wytrzymały materiał poliestrowy o dużej gęstości, jest bardzo odporny na przetarcia, rozdarcia oraz rozerwanie pod wpływem dużych napięć.

 dacron 

 
KRAWĘDŹ SPŁYWU
Profil krawędzi natarcia nie jest już prosty jak we wcześniejszych wersjach, a jest bardziej łukowaty, w centralnej części dacron został zamieniony podwójną częścią materiału poszycia, co lepiej rozprowadza siły napięcia i utrzymuje stabilniejszy profil latawca.
krawędź spływu
 

TUBY POPRZECZNE
Tuby poprzeczne w Bandicie posiadają pionową linię wcięcia, która optymalizuje stosunek średnicy do wytrzymałości.

tuby poprzeczne

 

OPŁYWOWE TIPY LATAWCA
Tipy zostały skonstruowane w taki sposób, żeby minimalizować drag latawca w dół wiatru na wodzie, dzięki czemu łatwiej go postawić. Dodatkowo połączenie tuby z tipem kite' a powoduje, że linki bridle nie zaczepiają się o końcówkę tuby. 

tipy latawca

 

BLOCZKI F-ONE
Bloczki podpięte do linek bridle są skontrutowane tak, żeby w każdej chwili można je było obpiąć bez potrzebny wymiany całego olinowania bridle. Bloczki F-one zostały bardzo dobrze wykonane by minimalizować szansę awarii. 

bloczki

 

PŁASKIE SZYCIE
Części materiału zostały zszyste na płasko oraz wcześniej zaklejone, w efekcie materiał jest mniej podatny na uszkodzenia. 

płaskie szycie

 

AUTO RELAUNCH
W sytuacji kiedy latawiec leży tubą główną na wodzie, dzięki kształtowi Delta-C latawiec automatycznie ustawia się pionowo na tip i sunie na krawędź okna wiatrowego. Pozwala to na niesamowicie szybki i łatwy relaunch kite’a.

Bandit XI 2018
 

Dodatkowe informacje

Informacje dodatkowe

PRODUCENT F-one
ROCZNIK 2018
TYP Pompowany
KSZTAŁT Delta C
PRZEZNACZENIE Freestyle / Wave / Freeride
ILOŚĆ ŻEBEREK 3
ILOŚĆ LINEK 4

Tabela rozmiarow

Polecane produkty: