F-ONE MITU 2017 – recenzja deski kite.

F-One MITU MONTEIRO

 

Dzisiaj, nietypowo, zacznijmy od lekcji geografii… 😉
Cabo Verde (Wyspy Zielonego Przylądka) jest to państwo wyspiarskie zlokalizowane na Oceanie Atlantyckim, położone około 620 kilometrów (????) na zachód od wybrzeży Afryki. Nazwa archipelagu pochodzi od Przylądka Zielonego, który stanowi najbardziej, po przylądku Almadi, wysunięty na zachód punkt kontynentu afrykańskiego. Ze względu na swoje doskonałe warunki pogodowe Wyspy Zielonego Przylądka stanowią prawdziwe odkrycie w świecie wind- i kitesurfingu – wspaniałe, atlantyckie fale nie znudzą się bowiem nawet największym pro-riderom. Najbardziej znaną wyspą należącą do omawianego archipelagu jest wyspa Sal.

Wyspa Sal

Sal jest jednym z 22 okręgów administracyjnych Republiki Zielonego Przylądka. Jest to największa (216 km2) i zarazem najpopularniejsza wyspa archipelagu. Pomimo, iż o dużej wyjątkowości tego miejsca świadczą niewątpliwie bardzo dogodne warunki pogodowe (pojęcie zimy jest na wyspie określeniem umownym, ponieważ niemal cały rok panuje tutaj lato), to popularność wyspy Sal wynika przede wszystkim z faktu, iż z miejsca tego pochodzi Mitu Monteiro – czołowy rider i shaper firmy F-One.
Związany od kilkunastu lat z firmą F-One, Mitu Monteiro jest niekwestionowanym autoryte-tem w pływaniu strapless na kitesurfingu. Pomimo tego, że ten czołowy surfer, kitesurfer, windsurfer oraz SUP-er bierze aktywny udział w projektowaniu latawców oraz desek wave to jego największym marzeniem jest „wybudowanie łodzi”. Pytany natomiast o filozofię życia, bez wahania odpowiada, że jest to „życie bez stresu”.
Jak już wcześniej wspomniano, swoje ogromne doświadczenie na wodzie Mitu wykorzystuje podczas projektowania sprzętu. Stworzona do pływania strapless deska F-One Mitu sprawdzi się świetnie we freestyle’u, wave’e oraz free surfingu. Za właściwości deski odpowiada zastosowana konstrukcja HD Foam Flex Composite, a także technologia Heel Shock Absorber – spód deski wyposażony został w pojedynczy, głęboki concave, który pozwala na lepsze wejście w ślizg oraz umożliwia większą kontrolę nad deską przy dużych falach. Deska dostępna jest w różnych rozmiarach. Mniejsze jej rozmiary (5’4 i 5’6) posiadają nieco więcej rockera na rufie, przez co deska zyskuje na zwrotności oraz sterowności. Większe modele deski (5’8 oraz 5’10) wyposażone zostały z kolei w konkawę,
o nieco zredukowanym kształcie w okolicach finów, przez co deska zyskuje na sterowności. Na rok 2017 firma F-One wypuściła deskę Mitu w kilku wersjach – Mitu Monteiro Pro Model, Mitu Monteiro Carbon, Mitu Monteiro ESL (wersja bambusowa) oraz Mitu Monteiro Convertible (deska wyposażona w dodatkowy insert do podpięcia foila).

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do newslettera