F-One Trax HRD 2017 – recenzja deski kite.

TRAX HRD
Wybór odpowiedniej deski do kitesurfingu niejednemu z nas może przysporzyć wielu pro-blemów. Wybór ten staje się o tyle trudniejszy, w momencie, gdy zaczynamy czuć, że na wodzie chcemy robić coś więcej, aniżeli tylko pływać „prawo-lewo”. Podczas tej nieustannej gonitwy myśli – w jaki sposób skakać wyżej, latać dłużej itp., z pomocą przychodzi firma F-One i jej najnowszy model deski – deska TRAX HRD. Ale zacznijmy od początku…

TRAX HRD jest najbardziej wszechstronnym modelem deski, dedykowanym głównie riderom uprawiającym freestyle, wakestyle oraz szeroko pojęty freeride. Jakkolwiek, średniozaawansowani kitesurfierzy również dadzą sobie z nią radę. Deska F-One dostępna jest w wersjach: damskiej (135 cm x 39 cm; 136 cm x 40,5 cm) oraz męskiej (135 cm x 39 cm; 136 cm x 40,5 cm; 137 cm x 42 cm; 140 cm x 45 cm). Na rynku dostępna jest również deska TRAX HRD w wersji carbonowej, która charakteryzuje się mniejszą wagą oraz większą sztywnością, aniżeli deski wymienione wcześniej. Deska carbonowa dostępna jest w tych samych wymiarach, co wspomniana męska wersja deski.

Deska TRAX HRD charakteryzuje się futurystycznym kształtem oraz zaoblonymi krawędziami, dzięki czemu korzystający z niej uzyskuje podobne odczucia, jakie miałby podczas użytkowania deski surfingowej. Dodatkowo, deska została nieco odchudzona na tipach, nabierając w ten sposób większej giętkości na swoich końcach – zabieg ten pozwala na precyzyjniejsze prowadzenie deski oraz wybaczanie błędów.

Podsumowując, z deską TRAX HRD firmy F-One poradzimy sobie na każdym poziomie za-awansowania i w każdych warunkach, a dzięki zastosowanej technologii z pewnością unikniemy nieprzyjemnych bólów stawów.

Najważniejsze cechy deski (wg KiteVlog’a):

1. 3D Deck Structure Flex deski jest zaprogramowany zarówno poprzez kształt, jak również wykorzystane materiały. Całość ma za zadanie nadać desce ultra czucie w strefie pomiędzy stopami, co przekłada się na lepsze sterowanie.

2.Helical Rail Design – zaoblona krawędź HRD daje podobne odczucie, jakie możemy spotkać
w deskach surfingowych, co oczywiście przekłada się na większy komfort i przyjemność
z pływania.

3.Concave Step Design – kombinacja concave’y na spodzie deski, a także kanału umieszczonego w centralnej części blatu. Kształt ten pozwala na bardzo szybkie wejście w ślizg, a także wykorzystuje pełny potencjał deski przy mocnym ostrzeniu pod wiatr. Wspomniany kanał przekłada się również na lepsze przepływy wody, co zwiększa komfort jazdy.

4.Trzy stopniowy Rocker – w kierunku tipów rocker jest bardziej wygięty do góry, a w centralnej części deski jest bardziej płaski. Jest to ukłon w stronę riderów pływających freestyle i wakestyle.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do newslettera