Manera Sliding Hook – czyli po co komu ta linka do trapezu

Linka do trapezu choć obecna na spotach już od wielu lat, aktualnie przechodzi renesans z racji wybuchu popularności pływania na foilu oraz na falach. Produkt został stworzony z myślą o pływaniu pod te dwie dyscypliny. Dlaczego?

Po co używać linki do trapezu ?

Pływając na falach lub lewitując często ustawiamy się względem wiatru pod znacznie większym kątem niż pływając na deskach twintip. To właśnie częste pływanie na switchu, radykalne zawijki na fali, czy ciasne zwroty 360 na foilu sprawiają, że trapez mocno kręci się na ciele co często powoduje dyskomfort oraz w wielu przypadkach (szczególnie podczas pływania bez pianki) obciera ciało.

Dlatego zamiast sztywnego haka, mamy linkę (a właściwie dwie linki), na której chickenloop swobodnie może zmieniać miejsce położenia w zależności od kierunki w jakim płyniesz. Dzięki temu, pływanie w trapezie jest wygodniejsze, a także daje możliwość bardziej radykalnego manewru z użyciem latawca co pozytywnie odbije się na Twoim progresie i bardziej stylowym pływaniu. Nie bez znaczenia jest również fakt, że chicken loop znajduje się znacznie bliżej ciała niż przy podpięciu pod klasyczny hak co znacznie zmniejsza efekt dźwigni na trapez, dzięki temu jego przednia część (spreaderbar) nie odgina się tak mocno do góry.

Manera Sliding Hook,zdobywa popularność wśród kitesurferów

Przedstawiamy Wam linkę do trapezu Manera Sliding Hook, czyli odpowiedź na nowy trend w pływaniu na kitesurfingu.

W spreaderbarze zastosowano podwójną linkę, co przede wszystkim wzmacnia cały patent, a dodatkowo spowalnia chicken loopa przy przesuwaniu, więc znacznie ułatwia to odpowiednią kontrolę baru i latawca. Rdzeń linki wykonany jest z grubego materiału Spectra, który cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na napięcia i otarcia.

Co ważne, same linki są dostępne również w sprzedaży oddzielnie. Wszystkie miękkie elementy spreaderbaru narażone na kontakt z chicken loopem są obite bardzo wytrzymałym i lekkim Kevlarem, który maksymalnie chroni produkt przed szybkim zniszczeniem w newralgicznych miejscach.

Sliding Hook Manery dostępny jest w trzech rozmiarach:

  • 24 cm – dedykowany pod trapezy XS i S
  • 28 cm – dedykowany pod trapezy M i L
  • 32 cm – dedykowany pod trapezy XL i XXL 

Produkt pasuje do wszystkich trapezów Manery niezależnie od rocznika produkcji oraz do większości trapezów innych marek dostępnych na rynku. Wszystkie przedstawione wyżej rozwiązania dostępne są w naszym sklepie KiteOffer.

Linka do podkładki pod hak Manera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do newslettera