NOBILE 50/fifty 2017 – recenzja deski kite.

NOBILE 50/fifty

Kickery, boxy i slidery – kto z nas, słysząc te nazwy, nie czuje przyjemnego dreszczyku emocji i nagłego przypływu adrenaliny…? Niezaprzeczalnym faktem jest to, iż jazda po przeszkodach (tzw. wakestyle) od pewnego czasu zyskuje wśród kitesurferów coraz szersze grono zwolen-ników. Duży wzrost zainteresowania wakestyle’m należy wiązać przede wszystkim z rozwo-jem w Polsce innej dyscypliny sportu – wakeboardingu.

Wakestyle jest techniką sportową bazującą na skokach z krawędzi oraz jazdą po róż-nego typu przeszkodach. Sprzęt przeznaczony do uprawiania tej dyscypliny musi charaktery-zować się zatem dużą wytrzymałością, łatwością w prowadzeniu oraz zapewniać wysoki komfort podczas lądowania
z dużej wysokości. Odpowiedzią na wszystkie wymienione potrzeby jest deska 50/FIFTY firmy Nobile.

Konstrukcja deski, opracowana we współpracy z zawodnikami, zapewnia: idealne trzymanie podczas ostrzenia, dobre zacięcie krawędzi, masywnego pop’a i przede wszystkim wygodę oraz bezpieczeństwo podczas lądowania. Deska 50/FIFTY posiada dwa rodzaje inser-tów, pozwalających na zamocowanie do niej wszystkich rodzajów strapów i butów, które są dostępne na rynku. Dodatkowo, zastosowanie w górnej części deski, pomiędzy wiązaniami, włókiem carbonowych usztywnia deskę, dzięki czemu tipy deski, po lądowaniu, nie ulegają zatopieniu.

Najważniejsze cechy deski (wg KiteVlog’a):

• Multikanałowe dno i zastosowany hydrodynamic rocker zapewniają idealną kontrolę podczas ostrzenia i dobre zacięcia przy najwyższych prędkościach, umożliwiają zastosowanie mniejszych finów.

•Flex engineering dostosowany do pływania w butach. Zastosowanie odpowiednio dobranej konstrukcji i włókien carbonowych w górnej części deski, między wiązania-mi, powoduje, że przy lądowaniach tipy deski zawsze zostają na powierzchni.

•Technologia pre-stress wykorzystująca dodatkowe właściwości drewna. Podczas, gdy inni korzystają tylko z geometrycznych cech multikanałowego dna, Nobile osiąga o wiele wyższy poziom technologiczny. Pre-stress umożliwia wytworzenie cieńszej, lżej-szej deski przy jednoczesnym maksymalnym wzmocnieniu jej konstrukcji.

•Zwiększone torsion resistance i dodatkowe zgromadzenie energii w klinie deski sprawiają, że deska niewiarygodnie ostrzy na wiatr (upwing ability) i ma wyjątkowe-go i niepowtarzalnego pop’a.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do newslettera