Nobile T5 2017 – recenzja deski kite.

Nobile T5

Szukając deski dla siebie, każdy powinien zastanowić się nad dwoma podstawowymi kwestiami. Mianowicie na jakim jestem poziomie i jaki planuje zrobić progres w najbliższym czasie. Jeżeli czujesz się pewnie na desce, nie boisz się pływać szybko, wykonujesz dynamiczne zwroty i pływasz na switch, to jesteś na etapie osoby średnio zaawansowanej. Kupując lub wypożyczając deskę zaraz po kursie, z pewnością zdecydowałeś się na coś przewidywalnego i łatwego, tak jak doradził instruktor podczas kursu lub sprzedawca w Twoim lokalnym surf shopie. Jeżeli chcesz dalej rozwijać swoje umiejętności, to właśnie w tym momencie powinieneś pomyśleć nad zmianą deski, na coś bardziej rozwojowego. Idealną propozycją dla Ciebie może okazać się deska Nobile T5.

T5 to deska przeznaczona dla średnio zaawansowanych riderów poszukujących żwawej konstrukcji do freeride’u, ale również dla tych z freestyle’owymi ambicjami. Blat Nobile poradzi sobie bez najmniejszych problemów na płaskiej wodzie jak i w warunkach, w których towarzyszy nam mała fala o nieregularnym okresie – tzw chop.

Deska dostępna jest w trzech rozmiarach: 134 x 41 cm, 137 x 42 cm i 140 x 44 cm

 

Najważniejsze cechy deski

według producenta:

  • Solidne trzymanie krawędzi ( wydłużona krawędź hillside, powoduje lepsze trzymanie krawędzi, nawet podczas szkwałów czy prze żaglowania, a przy słabszych warunkach wiatrowych pozwoli maksymalnie wykorzystać powierzchnię dna deski w pływaniu pod wiatr)
  • Świetny POP ( parametry deski – takie jak flex czy rocker zostały dobrane w taki sposób, aby nie pogorszyć komfortu pływania jednocześnie zapewniając pewne wybicie podczas skoku )
  • Techonologia Pre-Stress (są to rozciągnięte włókna drewna, które następnie są tkane i laminowane wraz z włóknem szklanym co ma na celu usztywnić deskę pod kontem skrętności )
  • Wysoki komfort ( deska ze względu na optymalne dobranie flexu  „nie bije” po kolanach podczas pływania na na chopi’e, przez co nasze sesje na wodze będą dłuższe )

 

według KiteVlog’a:

Rocker typu Flat Continuous – jednostajna, nie załamująca się linia rocker’a pozwoli na pewne wybicie z krawędzi deski, co finalnie przełoży się na wysokie skoki. 

 

Zastosowanie systemu Wavy Channel pozwali nam nie tylko łatwo manewrować przy zachowaniu pełnej kontroli nad deską, ale również ułatwi nam odprowadzenie wody spod dna deski podczas lądowania skoku. 

 

 Flex deski, został wyregulowany tak, aby  deska dobrze radziła sobie w każdych warunkach, wybiera czop i nie bije po kolankach, ale przy tym nie jest zbyt miękka co pozwala dynamicznie reagować reakcję na polecenia ridera.

 

1 komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do newslettera