Nowy latawiec F-ONE – The Bullit

F-One The Bullit

O tym, że niedługo pojawi się nowy latawiec F-ONE – The Bullit, wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Nieznaną dotychczas konstrukcję można było zobaczyć na filmach i zdjęciach, które pojawiały się na profilach takich zawodników jak Liam Whaley i Paul Serin. Obydwaj brali udział w procesie tworzenia nowego modelu i byli głównymi ‚pomagierami’ projektanta F-ONE – Roberta Grahama.

Nowy latawiec F-ONE – The Bullit

The Bullit pozwala nam latać wysoko, robić radykalne loopy i wygrywać zawody megaloop. Nowy latawiec F-One – The Bullit oferuje 100% kontroli podczas każdego loopa i daje poczucie pewności podczas skoków. Taka kontrola pozwala zaryzykować bardziej niż zwykle. Jest to zatem idealny latawiec dla osób, które wypatrują jesiennych sztormów i żaden wiatr nie jest im straszny.

Photo Ydwer.com Photography

Cel przyświecający projektantom The Bullit

Głównym założeniem wyjściowym w procesie projektowania był fakt, że The Bullit będzie używany tylko przy bardzo mocnych wiatrach. Dlatego ekipa F-ONE R&D skupiła się na trzech punktach:

  • Kontrola: stała kontrola nad latawcem w warunkach kiedy mamy za dużo mocy – od momentu wybicia się, przez stabilny lot, po łagodne i płynne lądowanie. Podczas lotu cały czas dokładnie czujemy latawiec, który jest bardzo stabilny i pozwala skupić się tylko na wykonywanych ewolucjach. Odpowiednie czucie latawca zwiększa naszą kontrolę i umożliwia precyzyjną pracę latawcem.
  • Balans: The Bullit jest bardzo dobrze zbalansowany, w środkowym zakresie wiatrowym oferuje minimalny ciąg do przodu. Pozwala to w pełni kontrolować prędkość i utrzymywać kąt natarcia na wiatr podczas ostrzenia. Sterowanie jest bardzo podobne do Bandita Twenty. Reakcja na ruch barem jest praktycznie natychmiastowa, tak jakby latawiec był podłączony do długich metalowych prętów, a nie linek. The Bullit sprawdza się doskonale kiedy jesteśmy przeżaglowani i utrzymanie krawędzi jest utrudnione – właśnie wtedy potrzebujemy natychmiastowej reakcji latawca na ruch barem.
  • Noszenie: wysokie skoki nie mają sensu, jeżeli latawiec nie utrzymuje nas dłużej w powietrzu. Dlatego nowy latawiec F-One – The Bullit nosi wysoko i utrzymuje nas jak najdłużej w locie po wykonanym kiteloopie.

Klasyczny kiteloop: powinien być szybki, bezpieczny i z łagodnym lądowaniem. The Bullit podczas kiteloopa wykonywanego w mocnym wietrze daje dodatkowe noszenie, co jest niesamowitym uczuciem.

Megaloop: Bullit kręci dość nisko szerokiego loopa, z mocniejszym ciągiem do przodu. Stałe napiecie linek od początkowej fazy skoku, przez całego kiteloopa, aż do miękkiego lądowania, daje pełną kontrolę i przez to maksymalizuje bezpieczeństwo podczas skoków.

Nowy latawiec F-One - The Bullit
Zdjęcie Ydwer.com Photography

Idealne połączenie wybranych cech Bandita i WTF!?

Nowy latawiec F-One – The Bullit spełnia w 100% oczekiwania Liama Whaley’a. Bullit będzie tajną bronią Liama, który zamierza wygrać zawody Red Bull King of the Air. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą przełamywać swoje limity i łamać rekordy w konkurencji Big Air. Rozpoczynając projekt nad nowym latawcem, ekipa F-ONE R&D wzorowała się na dotychczasowych doświadczeniach podczas projektowania Bandita. Punktem wyjścia był kształt Bandita, przeprojektowanego tak, żeby mieć wyższy aspekt ratio i żeby jeszcze lepiej spisywać się w bardzo mocnych wiatrach.  Szersze i bardziej kwadratowe tipy latawca zwiększyły jego stabilność. Finalnie powstał latawiec, który ma podobny szejp i felling do latawca WTF!?, z dużym wkładem DNA z Bandita Twenty. Bullit jest dostępny tylko w trzech rozmiarach, których najczęściej używa się do wysokich lotów i kiteloopów.

Liam Whaley podczas zawodów Red Bull King of the Air.

Więcej na temat latawca F-ONE – The Bullit znajdziecie na stronie F-ONE.WORLD

Liam Whaley na nowym latawcu F-One The Bullit
Zdjęcie Ydwer.com Photography

Nowy latawiec F-ONE – The Bullit:

  • rozmiary: 8, 9, 10
  • bar 4 linkowy
  • 3 poprzeczki

Dostępność w Polsce od kwietnia 2020.

Napisz do nas już teraz żeby zarezerwować swój latawiec, lub umówić się na testy: info@kiteoffer.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do newslettera