Pianki neoprenowe Manera – czym się wyróżniają?

Manera jest firmą wywodzącą się z Francji specjalizującą się w projektowaniu akcesoriów do sportów surfingowych. Założona została przez pasjonatów uprawiających sporty surfingowe takie jak kitesurfing, surfing, SUP oraz szeroko pojęty foil. Dzięki dużemu doświadczeniu zespołu projektowego stworzone produkty cieszą się bardzo dobrą opinią wśród watermanów na całym globie. Sposób produkcji, detale oraz filozofia firmy sprawiają, że pianki neoprenowe Manera są produktem unikatowym. Sprawdź poniżej, dlaczego pianki robi się z kamienia i starych opon, a także czy możliwa jest ekologiczna pianka neoprenowa.

Jakś pianke neoprenową wybrać
Topowe i ekologiczne pianki neoprenowe

Co wyróżnia pianki neoprenowe Manera?

Technologia 3D wyłącznie w piankach Manera

Większość pianek neoprenowych na rynku zaprojektowana jest na płasko w dwóch wymiarach i taki projekt dopasowuje się do ciała. Takie rozwiązanie nie daje idealnego dopasowania do naturalnych krzywizn i zagięć ciała. Pianki neoprenowe Manera modelowane są w 3D. Taki projekt daje bardziej rzeczywisty kształt dopasowany do ciała. Następnie odpowiedni program konwertuje to do modelu 2D i tak pianka zostaje uszyta w fabryce.

Model w technologii 3D.

Materiały pianek Manera

Materiał pianek Manera składa się z trzech warstw.

Materiały: Magma i X10D
  1. Warstwa wewnętrzna – kluczowa warstwa, która oddziela ciało od ‚czystego’ neoprenu, w zależności od modelu dostępne są dwie opcje:
    – X10D jersey – wyjątkowo rozciągliwy i lekki materiał i przyjemny dla ciała
    – Magma Fleece – zdecydowanie najcieplejszy materiał na rynku dzięki pluszowym pętelkom, które jednocześnie są przyjemne dla ciała, a także znacznie szybciej schną od standardowych materiałów (większa powierzchnia parowania). Dzięki temu pianka neoprenowa Magma w grubości 5/4/3mm odpowiada właściwością termicznym piance o grubości 6/5/4mm wykonanej ze standardowych materiałów.
  2. Air Foam Neoprene – nowoczesny materiał wprowadzony niedawno na rynek. Jest lekki przy bardzo dużej rozciągliwości oraz wytrzymałości. To solidna baza każdej pianki Manera, która nadaje jej naturalną lekkość i przyjemne czucie.
  3. Re-Flex Skin – materiał zewnętrzny – rozciągliwy, wytrzymały i przede wszystkim odporny na promienie UV.

Ekologia w produkcji pianek Manera

Niestety żadnej pianki neoprenowej nie można nazwać produktem ekologicznym, ponieważ jest wykonana z materiału, który nie ulega pełnemu recyklingowi. Jednak na tym polu Manera minimalizuje negatywny wpływ na środowisko oferowanych produktów poprzez design, rodzaj materiałów, a także sposób pakowania i wybór fabryk.

Materiały – pianki Manera wykonane są z wapienia

Podstawą produkcji materiału do pianek neoprenowych Manera jest wapień, a nie produkty przemysłu petrochemicznego.

wapien

Ponowne wykorzystanie zużytych opon samochodowych w czarnych piankach Manera ogranicza emisję CO2 o 200g na piankę.

opony

Materiały niewykorzystane podczas produkcji zostają w 100% zrecyklingowane i wykorzystane w następnych produkcjach.

recykling

Bazą wszystkich klejów do produkcji pianki jest woda, co jest zdrowsze dla ciała. Wyeliminowano kleje bazujące na rozpuszczalnikach co znacznie poprawia sytuację osób pracujących przy produkcji pianki..

kleje

Design

Projektanci Manery nie zmieniają diametralnie wzorów przy zamianach kolekcji, a jedynie je odświeżają. Dzięki temu kolekcje nie wyglądają na niemodne po upływie kilku sezonów. Klienci mają mniejszą skłonność do zmiany na nowszy model.

design

Wszystkie prototypy pianek, które są nieodłączną częścią projektowania przekazywane są firmą, które wykorzystują materiał do innych produktów.

Produkcja

Manera współpracuje z fabryką Sheico, która znana jest z dużej transparentności, a także dbania o prawa pracownika.

Barwienie materiału pochłania bardzo dużo ilości. wody. Fabryka produkująca pianki Manera zainwestowała w maszyny ograniczające zużycie wody w tym procesie o 60%.

barwienie

Fabryka Sheico wykorzystuje energię słoneczną, czyli odnawialne źródło energii.

panele

Sieć sprzedaży

Produkty sprzedawane są tylko w wyspecjalizowanych sklepach, a ilości produkcji ustalane są na podstawie indywidualnych zamówień sklepów. Ogranicza to nadprodukcję oraz sprzedaż przez nieuczciwą konkurencję. Dodatkowo bardzo niska ilość reklamacji zmniejsza ilość produkcji.

siec sprzedazy

Pakowanie

Każda pianka zapakowana jest w specjalny karton, żeby nie zniszczyć jej podczas transportu i magazynowania. Dodatkowo niezbędna folia, w którą jest zapakowany produkt jest w 100% biodegradowalna.

Pakowanie pianek Manera

Detale – dodatki cenione przez wymagających

Sd2 Tape – wszystkie panele pianki połączone są ze sobą ślepymi szwami, na którą klejone są wodoodporna taśma. Do niedawna taśmy klejone były ręcznie, jednak od 2019 wszystkie szwy nakładane są mechanicznie. Taka technologia zmniejsza przepuszczanie wody, a także ogranicza użycie kleju.

Taśma SD2.

Water Stainer – odpływy wody w nogawkach, czyli ukłon do każdego kitesurfera. Dziurkowany panel na końcu nogawki, który odprowadza wodę i przeciwdziała robieniu się balonów z wodą. Dodatkowo każda pianka Manera wyposażona jest w paski, które zapina się nad kostką – Phantom Straps.

water stainer
Odpływy wody na nogawkach water stainer.

Fusion Cut – wyprofilowane zakończenie nogawek i rękawków, dzięki któremu mniej wody wpada pod piankę, a także chroni lepiej wewnętrzny neopren przed wodą.

Końcówki nogawek i rękawków Fusion Cut

Sealing Print – gumowe wstawki znajdujące się od wewnętrznej strony rękawków i nogawek zapobiegające podciąganiu się pianki do góry.

sealing print
Gumowe nadruki sealing print.

Back Knee Emboss – tłoczenie pod kolanami w modelu Magma. Pomaga w zginaniu kolan w bardziej naturalny sposób.

knee emboss
Tłoczenia pod kolanami Knee Emboss.

 

Kolekcja pianek neoprenowych Manera

Na sezon 2020 zostały zaprojektowane dwa modele w kilku konfiguracjach grubości, kroju i rodzaju zapięcia, a także z podziałem na modele męskie i żeńskie.

Model X10D – pianka nieco tańsza, lżejsza i bardziej rozciągliwa. Pełną kolorystkę oraz ceny znajdziesz w naszym sklepie —> DAMSKIE i MĘSKIE

Pianka X10D

Model Magma – najcieplejsza pianka na rynku. Pełną kolorystyką oraz ceny znajdziesz w naszym sklepie —> DAMSKIE i MĘSKIE

pianka manera magma
Pianka Manera Magma

Grubości materiału

Oznaczenie np. 5/4/3mm informuje, że panele pianki wykonane są w trzech różnych grubościach. Manera jako jedyna firma gwarantuje, że przynajmniej 50% materiału wykorzystanego w piance to najgrubszy materiał.

grubość pianek manera
Pianki neoprenowe Manera w różnych grubościach.

Model X10D występuje w grubościach: 5/4/3mm, 4/3mm, 3/2mm (wersja długa oraz z krótkimi nogawkami), a także krótka 2/2mm.

Model Magma występuje w grubościach: 5/4/3mm z kapturem i bez, a także 4/3mm.

Rodzaje zapięcia pianki – frontzip oraz backzip

Każda pianka Manera zapinana jest z przodu, czyli posiada tzw. frontzip. Taki rodzaj zapięcia gwarantuje większą szczelność oraz lepszą rozciągliwość pianki. Niektóre grubości modelu X10D występują również z zamkiem z tyłu (backzip) taki układ daje z kolei większą wygodę zakładania. Co ważne zamek z tyłu firmy Manera jest nieco krótszy niż konkurencji, dzięki czemu mniej ogranicza ruchy.
Sprawdź naszego vloga, w którym więcej dowiesz się o rodzajów zapinania pianki:

 

Jak dbać o swoją piankę?

Nam również zależy na Twoim zadowoleniu i ograniczaniu nadmiernej sprzedaży, dlatego przygotowaliśmy poradnik jak zadbać o swoją piankę.

Pełną kolekcję znajdziesz w naszym sklepie. Więcej informacji o kolekcji znajdziesz na stronie producenta: www.manera.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do newslettera