Pianka neoprenowa Manera, czyli 100% wygody i komfortu

Pianki neoprenowe Manera, z roku na rok zdobywają uznanie co raz większej grupy wodniaków – osób które uprawiaja sporty wodne. Kluczem do sukcesu okazała się dbałość o szczegóły, jakość i wygodę. W kolekcji pianek na przyszły rok pojawiło się sporo zmian : nowe materiały, nowe akcesoria neoprenowe. i nowa pianka neoprenowa – Seafarer. 

Manera głośno debiutuje na rynku SURF

Od niedawna pianki neoprenowe Manera są również dobrze znane w środowisku surf, między innymi właśnie za wysoką jakość produktów, jedne z najcieplejszych pianek(magma) oraz produkcję w technologii 3D. A podobno nikt nie ceni sobie bardziej wygody i komfortu od surf’erów 🙂 

Nowa pianka w kolekcji Manera

Renomowany(i największy) magazyn surfingowy zachwyca się piankami – https://stabmag.com/style/how-to-infiltrate-the-surf-industry-with-grace/

Model X10D trafił nawet do 5 produktów rekomendowanych przez STAB – https://stabmag.com/style/stab-recommends-five-things-youll-actually-be-able-to-use-in-the-next-six-months/

Garnitur uszyty na miarę, czyli technologia 3D wykorzystywana w produkcji pianek neoprenowych

Na rynku sporo osób nie docenia technologii 3d.. a w zasadzie to tylko te które nie miały pianki Manera na sobie. Każdy kto korzysta z tych pianek dokładnie wie że ma to duże znaczenie. Wrażenie jest takie jakby pianka była uszyta dokładnie dla Ciebie, wszędzie idealnie przylega i czujesz się w niej po prostu dobrze.

Pianki neoprenowe 3d

Jak wygląda proces produkcyjny w technologii 3D? Wszystko zaczyna się od projektu 3D we Francji, to tam powstaje cały zarys i projekt pianki. Następnie specjalny program przenosi wszystkie wymiary i dokładny obrys każdego cięcia na projekt 2D. W takiej wersji projekt pianki trafia do fabryki, gdzie jest wycinana i zszywana.

Pianka neoprenowa Magma – nowe materiały w najcieplejszej piance

Najcieplejsza pianka neoprenowa

Dlaczego pianka neoprenowa Manera Magma + jest najcieplejszym modelem w całej kolekcji? Wykonana jest z najlepszych materiałów na rynku. Nowa wewnętrzna warstwa Magma Fleece + oprócz tego że działa jak izolator i docieplenie, jest też wyjątkowo rozciągliwa. Kolejną ważną cechą nowego materiału jest bardzo szybkie wysychanie(30 % szybciej od poprzedniej wersji i konkurencyjnych pianek) i niższa waga. Magma Fleece + jest najcieplejszym dostępnym materiałem na rynku. Jeżeli planujesz pływać w Polsce wiosną, jesienią i zimą to jest to właściwy wybór i na pewno się nie zawiedziesz. 

Pianka neoprenowa Magma dostępna jest w kilku wersjach:

Damskie

 • 5/4/3 mm
 • 4/3 mm

Męskie

 • 5/4/3 mm Hooded
 • 5/4/3 mm
 • 4/3 mm

Pianka neoprenowa X10D – najpopularniejsza i najbardziej rozciągliwa pianka w całej kolekcji

Kolejnym modelem jest najpopularniejsza pianka w kolekcji Manera – X10D, która wyróżnia się materiałem Triplex X10D. W skład triplexu wchodzą trzy warstwy materiału. Pierwsza warstwa, zewnętrzna – Refleks Skin, jest bardzo odporna i ma funkcję ochronną. Druga warstwa, środkowa – AirFoam Neoprene, jest również bardzo wytrzymała i jest odpowiedzialna za jak najlepszą izolację. Trzecia warstwa, najważniejsza – X10D Fleece Plus, to bardzo przyjemny dla ciała materiał i najlepsza bariera przed chłodnym powietrzem.

Nowy model pianki Manera X10D

Materiał X10D Fleece Plus jest zbudowany z tysiąca małych pętelek, które docieplają i dodatkowo szybko schną, dzięki dużej powierzchni parowania. Ogromną zaletą tego materiału jest również jego waga i bardzo duża rozciągliwość. Materiał X10D Fleece Plus jest o 22% lżejszy od normalnego jerseyu.

Słysząc ‚Pianka X10D’ pierwsze co przychodzi nam do głowy to ‚niska waga i wysoka rozciągliwość. Zdecydowanie jest to nasza ulubiona pianka z całej kolekcji.

Pianka neoprenowa X10D dostępna jest w dwóch wersjach:

Męskie:

 • 5/4/3 mm
 • 4/3 mm

Seafarer to nowość w kolekcji i najlepszy stosunek jakości oraz wygody do ceny

Team Manera jest przekonany że to będzie najlepiej sprzedająca się pianka, nowy model – Seafarer. Ten model, jak wszystkie pianki Manera, został wykonany w technologii 3D. Trzy najważniejsze założenia projektantów tej pianki to prostota, komfort i wytrzymałość. Seafarer został wykonany z materiału Triplex Seafarer, który składa się z trzech warstw, podobnie jak pianka X10D. Pierwsza, zewnętrzna – Refleks Skin, jest bardzo wytrzymała i ma funkcję ochronną. Druga, środkowa – AirFoam Neoprene, odpowiedzialna jest za izolację. Trzecia warstwa, wewnętrzna to X10D Jersey, bardzo lekki, przyjemny w dotyku i rozciągliwy materiał. Na plecach znajduje się panel materiału X10D Fleece Plus, który dodatkowo dociepla najbardziej narażone na wychłodzenie miejsce.

Nowa pianka neoprenowa Manera
Najlepszy stosunek komfortu i wygody do ceny, w piankach neoprenowych.

Ubierając piankę Seafarer za każdym razem sprawdzamy czy to na pewno jest grubość 4/3 – wrażenia są takie jakby ktoś próbował nas oszukać i zamiast 3/2 mm, napisał 4/3 mm.. Jednocześnie zapewnia komfort termiczny jak najlepsze pianki o grubości 4/3 mm. Seafarer to najlepszy stosunek jakości i komfortu do ceny. 

Pianka neoprenowa Seafarer dostępna jest w kilku wersjach:

Damskie:

Frontzip:

 • 5/3 mm
 • 4/3 mm
 • 3/2 mm short legs

Backzip:

 •  5/3 mm

Męskie:

Frontzip

 • 5/3 mm
 • 4/3 mm
 • 3/2 mm
 • 3/2 mm short legs
 • 2/2 mm short arms

Backzip

 • 5/3 mm

Kolekcja pianek Manera, teraz jest jeszcze lepsza, o czym przekonaliśmy się już w tym sezonie. Na początku roku otrzymalismy małą paczkę z samplami Manera 2021, a że kilka osób z naszego team’u pasuje do samplowych rozmiarów to załapaliśmy się na produkty z przyszłości 🙂

Pełną kolekcje pianek Manera możecie znaleźć już w naszym sklepie: Pianki neoprenowe Manera 2021 w KiteOffer.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do newslettera