Trapez do kitesurfingu – Manera Eclipse – nowy gracz na rynku

Wygodny trapez do kitesurfingu, to wyzwanie dla większości producentów sprzętu. Aktualnie na rynku wyróżnia się w tej dziedzinie tylko kilka marek – jedną z nich jest niewątpliwie Manera. Przekonaj się, dlaczego ich trapez jest tak ceniony przez użytkowników.

Co przyświecało formie Manera ?

Firma ta przez wiele lat pracowała nad stworzeniem ergonomicznego kształtu trapezu, zaś nowym celem teamu Manera było rozwinięcie koncepcji EDP (rama rozprowadzająca równomiernie siły na plecach) oraz wyprodukowanie trapezu o większej sztywności, która dawałaby lepsze wsparcie dolnej części pleców. Popularna ostatnio wersja kite trapezów hardshell (sztywny w 100%) nie odpowiadała ekipie z teamu Manery, ponieważ uważali, że trapez powinien być do pewnego stopnia elastyczny, aby mógł sią dopasować do różnej budowy pleców. Finalnie powstał ECLIPSE, idealnie zbalansowany pod względem sztywności trapez do kitesurfingu, który dostarcza odpowiednie wsparcia tam, gdzie go potrzebujemy. Jednocześnie daje nam pełną swobodę ruchów, uwzględniając naszą budowę ciała.

Najwygodniejszy trapez do kitesurfingu Manera Eclipse

Najwygodniejszy trapez do kitesurfingu Manera Eclipse

Przedstawiając budowę trapezu „Adaptive Hard Shell” należy zacząć od twardej powierzchni na środku pleców i stopniowo zmniejszającej się sztywności w kierunku jego krawędzi. Sztywny środek trapezu zabezpiecza go przed utratą kształtu, gwarantując tym samym dobre i stabilne podparcie lędźwi. Pozostała część trapezu zapewnia z kolei jego trwałą zdolność do adaptacji do budowy oraz ruchów ciała ridera.

Rama trapezu do kitesurfingu z różną sztywnością

Opinie wszystkich osób, które testowały trapezy manera Eclipse w sezonie 2018 na Półwyspie Helskim, były bardzo dobre. Trapez stabilnie trzyma się w pasie, daje bardzo dobre wsparcie dolnego odcinka pleców i nie podchodzi do góry, nawet gdy latawiec jest w zenicie, a my jesteśmy przeżaglowani. Najlepszą opinią będzie cytat jednego z testerów:

„W pewnym momencie po prostu zapomniałem, że mam trapez na sobie i teraz nie mam jak opisać moich odczuć z pływania, haha – genialne!” 🙂

It's now time for our harness collection to go out!Discover the lightness of the UNION, the comfort of an EXO and the support of our new comer: The ECLIPSE. On www.manera.comRiders: Paul Serin, Pauline Valesa, Liam Whaley, Maxime Chabloz, Set Teixeira, Camille Delannoy, Mallory de la Villemarqué.Film: Petole Prod.

Gepostet von Manera am Dienstag, 4. September 2018

Manera na szczęście nie zapomniała o swoich najlepszych rozwiązaniach z wcześniejszych kolekcji trapezów i zastosowała je również w modelu Eclipse:

Tuck Flap – sztywne skrzydełka wystające z obydwu stron podkładki pod hak

System uniemożliwiający podchodzenie trapezu do góry

Down Hold System – asymetryczna sprzączka, uniemożliwiająca podnoszenie się haka do góry

System uniemozliwiający podchodzenie haka do góry

Trapez Manera Eclipse możesz przetestować w naszej szkółce surfingu SurfPeople. Zachęcamy także do przeczytania innego artykułu o trapezie adaptive shell: Adaptive shell – koncepcja trapezu Manera Eclipse.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do newslettera