Xenon Infra 2017 – recenzja deski kite.

Xenon INFRA

Czy widząc płaską wodę czujesz przyjemny dreszczyk emocji i niekontrolowany przypływ adrenaliny? Jeżeli tak, to ten artykuł dedykowany jest specjalnie dla Ciebie! Z całą pewnością pływanie „prawo-lewo” na początku przygody z kitesurfingiem każdemu z nas sprawiało wiele frajdy i fanu. Kontrola nad latawcem i deską oraz szybkie zwroty dawały nam poczucie władzy nad żywiołem i niejednokrotnie pomagały przełamać własne słabości. Oczywistym jest jednak, że wraz z biegiem czasu każdy z nas chce się rozwijać, nabywać nowych umiejętności oraz sięgać po coraz to nowsze rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań jest freestyle, będący szeroko pojętą dyscypliną kitesurfingu.

Pierwotnie freestyle można było podzielić na oldschool oraz newschool. Oldschool charakteryzował się wysokimi skokami przez zenit, trikami robionymi na wpięciu oraz wyciąganiem deski podczas ewolucji. Newschool z kolei można porównać z pływaniem i wykonywaniem trików na wyciągu wakeboardowym. W trakcie tego rodzaju ewolucji należy w pierwszej kolejności wypiąć się z haka trapezowego, konkretnie zaciąć krawędź, wybić się i dopiero wtedy przystąpić do wykonywania podniebnych wyczynów. Obecnie, znanych jest o wiele więcej odmian freestyl’u. Najistotniejszym w tym wszystkim jest jednak to, że przygodę z szeroko pojętym freestyl’em może rozpocząć każdy rider, natomiast deską umożliwiającą nawiązanie tej znajomości może być deska INFRA firmy Xenonboards.

Zgodnie z opinią producenta deska INFRA jest sprzętem, który, dzięki odpowiednio dobra-nemu stopniowi sztywności, umożliwia precyzyjne wybicie się z krawędzi, zapewniając przy tym jednocześnie dużą stabilność oraz wysoki komfort podczas lądowania. Deska INFRA dostępna jest
w trzech rozmiarach: 136 cm x 41cm, 139 cm x 41 cm, 142 cm x 41 cm. Firma Xenonbords nieustannie śledzi nowe trendy i stale pracuje nad nowymi rozwiązaniami, dzięki czemu deska INFRA jest sys-tematycznie ulepszana, co ma na celu zaspokojenie oczekiwań nawet najbardziej wymagających riderów.

Najważniejsze cechy deski (wg KiteVlog’a)
1.3D top shape – zapewnia większą sztywność na środku deski, a mniejszą na tipach.

2.Rdzeń drewniany – zastosowany dla dłuższej żywotności i wytrzymałości deski.

3.Wzmocnione inserty –deska przystosowana pod butów.

4.Ultra thin step down rails – cienka krawędź zapewnia maksymalną przyczep-ność i kontrolę.

5.Progressive concave bottom profile – zapewnia lepszą przyczepność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapisz się do newslettera