Wyprzedaż

WYPRZEDAŻ
 Manera X10D LS 3.2mm 2017 | Orange

Manera X10D LS 3.2mm 2017 | Orange

Cena promocyjna: 649 zł

Normalna cena: 999 zł

SKU: M-WMM32XLS-17-O

Dostępność: W magazynie* Wymagane pola

Opis

Szczegóły

Wszystkie pianki marki Manera zostały zaprojektowane w technologii 3D. Dzięki zastosowaniu tej innowacji metody to nie neopren dzięki swojej elastyczności dopasowuje się do ciała, tylko cała pianka jest szyta do naturalnych kształtów człowieka, co sprawia, że neopren rozciąga się tylko podczas ruchów. Daje to poczucie swobody, które jest znacznie wyższe w porównaniu do innych pianek. Manera jest firmą wywodzącą się z kitesurfingu i SUPa dlatego jej projektanci kładą głównie nacisk na naturalne zachowywanie się materiału w pozycji pleców i głowy prostych oraz wyprostowanych ramion.

 Łatwo się zgubić rozeznając grubości neoprenu oraz ich oznaczenia. 5mm, 4mm, 3mm itd. Dla wielu pianek są to oznaczenia, które niewiele mają wspólnego z komfortem cieplnym w praktyce, ponieważ jest różnica, gdy pianka ma 10% materiału grubego i 40% materiału cienkiego. Kupując piankę Manera chcemy być pewni, że płacisz za dobry produkt, dlatego kupując piankę o grubości np. 5/4/3 mm gwarantujemy Ci, że minimalnie 50% materiału użytego do budowy tego produktu ma grubość 5mm w najbardziej narażonych na wychłodzenie miejscach. Reszta pianki została zbudowana z materiałów 4mm i 3mm.

Linia X10D została zaprojektowana z myślą o maksymalnym wykorzystaniu czasu na wodzie. Pianka daje poczucie komfortu, lekkości i elastyczności, a także bardzo dobrze izoluje Twoje ciało od zimnej wody. Świetnie nadaje się do kitesurfingu pod różnymi postaciami, SUPa, a także surfingu. Przede wszystkim pianka podąża za Twoimi ruchami bez żadnych ograniczeń co sprawia, że nie czujesz jej na sobie. 

TECHNOLOGIE

triple x10d kiteoffer

Triple X10D

To co powszechnie nazywane jest neoprenem jest tak naprawdę kompozytem złożonym z trzech warstw. Rdzenia zbudowanego z właściwego neoprenu oraz dwóch warstw zewnętrznych zrobionych z jerseyu. Wykorzystanie tego typu materiału znajdziecie zarówno w piankach Magma jak i X10D.

reflex kiteoffer

Reflex Skin

Warstwa zewnętrzna jest bardzo rozciągliwa, gładka oraz jednocześnie wytrzymała. Dodatkowo wyposażona w filtr UV wzmacnia żywotność pianki

foam neopren kiteoffer

N Foam Neopren

Nowy rodzaj neoprenu zastosowany w piankach Manera jest dużo bardziej elastyczny oraz cieplejszy od klasycznego materiału tego typu. 

tape-kiteoffer

SD2 Tape

Odpowiednie panele pianki są ze sobą łączone oraz szyte za pomocą ‘ślepych szwów’. Dzięki temu igła podczas szycia nie przechodzi przez całość materiału co znacznie wzmacnia jej konstrukcję. Taśma zabezpieczająca szycia przed przeciekaniem jest nakładana za pomocą specjalnej maszyny, a nie klejona ręcznie dzięki czemu jest położona bardziej precyzyjnie. Taki sposób wzmacniania pianki podnosi jej wytrzymałość i żywotność.

water-stainer-kiteoffer

Water Stainer

Wypełnione nogawki wodą to bardzo częsty i uciążliwy problem. Dlatego został stworzony panel water stainer. Rozszczelniony i perforowany neopren odprowadza wodę z nóg natychmiast, aby kontynuować sesję w jak najbardziej komfortowych warunkach.

sealing print kiteoffer

Sealing Prints 

Nadruki z gumowego materiału, który sprawia, że nadgarstki oraz kostki w piance są bardziej sztywne co pozwala, utrzymywać piankę w odpowiednim miejscu i przeciwdziała zawijaniu się materiału. Nadruki są na tyle elastyczne, żeby nie krępowały podczas ubierania pianki.

fusion cut-kiteoffer

Fusion Cut

Końcówki pianki zarówno na rękawach jak i nogawkach, zostały specjalnie ukształtowane, tak by przeciwdziałać wlewaniu się wody do środka i podwijaniu pianki. 

phantom straps-kiteoffer

Phantom Straps

Rzepy przeznaczone i dedykowane specjalnie dla kitesurferów. Jeżeli Fusion Cut jest dla Ciebie niewystarczającym zabezpieczeniem przed wlewaniem się wody do nogawek, rzep załatwi sprawę do końca.

Dodatkowe informacje

Informacje dodatkowe

PRODUCENT Manera
ROCZNIK 2017
PŁEĆ Męska
SPOSÓB ZAPINANIA Front-Zip // zamek z przodu
GRUBOŚĆ NEOPRENU 2/2 mm
DŁUGOŚĆ NOGAWKI krótka
DŁUGOŚĆ RĘKAWA długi

Tabela rozmiarow