Wyprzedaż

WYPRZEDAŻ
 Manera Magma 5.4.3mm 2018 | Blue

Manera Magma 5.4.3mm 2018 | Blue

Cena promocyjna: 1 244 zł

Normalna cena: 1 659 zł

SKU: M-WMM543M-18

Dostępność: W magazynie

* Wymagane pola

Opis

Szczegóły

Wszystkie pianki marki Manera zostały zaprojektowane w technologii 3D. Dzięki zastosowaniu tej innowacji metody to nie neopren dzięki swojej elastyczności dopasowuje się do ciała, tylko cała pianka jest szyta do naturalnych kształtów człowieka, co sprawia, że neopren rozciąga się tylko podczas ruchów. Daje to poczucie swobody, które jest znacznie wyższe w porównaniu do innych pianek. Manera jest firmą wywodzącą się z kitesurfingu i SUPa dlatego jej projektanci kładą głównie nacisk na naturalne zachowywanie się materiału w pozycji pleców i głowy prostych oraz wyprostowanych ramion.

 Łatwo się zgubić rozeznając grubości neoprenu oraz ich oznaczenia. 5mm, 4mm, 3mm itd. Dla wielu pianek są to oznaczenia, które niewiele mają wspólnego z komfortem cieplnym w praktyce, ponieważ jest różnica, gdy pianka ma 10% materiału grubego i 40% materiału cienkiego. Kupując piankę Manera chcemy być pewni, że płacisz za dobry produkt, dlatego kupując piankę o grubości np. 5/4/3 mm gwarantujemy Ci, że minimalnie 50% materiału użytego do budowy tego produktu ma grubość 5mm w najbardziej narażonych na wychłodzenie miejscach. Reszta pianki została zbudowana z materiałów 4mm i 3mm.

Magma została zaprojektowana na zimne i wietrzne zimowo/jesienne dni. Wnętrze pianek to jeden z najlepszych materiałów na rynku, nie tylko dlatego, że jest świetną izolacją od zimna i generuje ciepło wewnątrz pianki, ale również z powodu delikatnego wykończenia, co sprawia, że pływanie w piance jest komfortowe i przyjemne nawet przy niskich temperaturach. Przy wszystkich tych cechach pianka dalej zachowuje swoją wysoką elastyczność.

TECHNOLOGIE


Triple Magma

To co powszechnie nazywane jest neoprenem jest tak naprawdę kompozytem złożonym z trzech warstw. Rdzenia zbudowanego z właściwego neoprenu oraz dwóch warstw zewnętrznych zrobionych z jerseyu. Wykorzystanie tego typu materiału znajdziecie zarówno w piankach Magma jak i X10D.

squarflex kiteoffer

Squareflex Skin

Warstwa zewnętrzna posiada podobne właściwości co reflex skin zastosowany w piankach X10D, jednak jest bardziej rozciągliwa i wytrzymała w piankach linii Magma, które należą do klasy premium.

foam neopren kiteoffer

N Foam Neopren

Nowy rodzaj neoprenu zastosowany w piankach Manera jest dużo bardziej elastyczny oraz cieplejszy od klasycznego materiału tego typu. 

tape-kiteoffer

SD2 Tape

Odpowiednie panele pianki są ze sobą łączone oraz szyte za pomocą ‘ślepych szwów’. Dzięki temu igła podczas szycia nie przechodzi przez całość materiału co znacznie wzmacnia jej konstrukcję. Taśma zabezpieczająca szycia przed przeciekaniem jest nakładana za pomocą specjalnej maszyny, a nie klejona ręcznie dzięki czemu jest położona bardziej precyzyjnie. Taki sposób wzmacniania pianki podnosi jej wytrzymałość i żywotność.

back knee-kiteoffer

Back Knee Emboss

Obszar za kolanami jest miejscem, które wymaga specjalnego traktowania. W tym celu pianka została wyposażona w specjalne tłoczenia, które pomagają w naturalnym zgięciu kolan i zwiększają żywotność pianki.

water-stainer-kiteoffer

Water Stainer

Wypełnione nogawki wodą to bardzo częsty i uciążliwy problem. Dlatego został stworzony panel water stainer. Rozszczelniony i perforowany neopren odprowadza wodę z nóg natychmiast, aby kontynuować sesję w jak najbardziej komfortowych warunkach.

sealing print kiteoffer

Sealing Prints 

Nadruki z gumowego materiału, który sprawia, że nadgarstki oraz kostki w piance są bardziej sztywne co pozwala, utrzymywać piankę w odpowiednim miejscu i przeciwdziała zawijaniu się materiału. Nadruki są na tyle elastyczne, żeby nie krępowały podczas ubierania pianki.

fusion cut-kiteoffer

Fusion Cut

Końcówki pianki zarówno na rękawach jak i nogawkach, zostały specjalnie ukształtowane, tak by przeciwdziałać wlewaniu się wody do środka i podwijaniu pianki. 

phantom straps-kiteoffer

Phantom Straps

Rzepy przeznaczone i dedykowane specjalnie dla kitesurferów. Jeżeli Fusion Cut jest dla Ciebie niewystarczającym zabezpieczeniem przed wlewaniem się wody do nogawek, rzep załatwi sprawę do końca.

Dodatkowe informacje

Informacje dodatkowe

PRODUCENT Manera
ROCZNIK 2018
PŁEĆ Męska
SPOSÓB ZAPINANIA Front-Zip // zamek z przodu
GRUBOŚĆ NEOPRENU 5/4/3 mm
DŁUGOŚĆ NOGAWKI długa
DŁUGOŚĆ RĘKAWA długi

Tabela rozmiarow