przedBF

Trapez Manera UNION 2018 | Saylor Blue

779 zł

SKU: M-HUSB18

Dostępność: Dostępny na zamówienie

Sprawdź recenzję --> TUTAJ

* Wymagane pola

Opis

Szczegóły

Dzięki zaawansowanym procesom podczas produkcji, UNION jest dużo lżejszy od pozostałych trapezów na rynku, jego budowa została oparta na zasadzie równomiernego rozproszenia obciążeń, dzięki czemu oferuje wyjątkowy komfort.

CECHY PRODUKTU

  • Niesamowicie wygodny
  • Dopasowuje się do ciała ridera
  • Zapewnia 100% swobodę ruchów
  • Bardzo dobrze wspiera mięśnie kręgosłupa
  • Zapobiega przesuwaniu haka trapezowego do góry

TECHNOLOGIE

disperation plate kiteoffer

Energy Dispertion Plate

Rama EDP w trapezie UNION działa dokładnie tak samo jak w modelu EXO, rozprowadza rówmiernie wszystkie siły bezpośrednio przenoszone z latawca na hak.  UNION zapewnia duży komfort przez równomierne rozproszenie nacisku na ciało rajder i odpowiednie zachowanie profilu. Rozproszenie obciążenia, pozwala odciążyć delikatne części trapezu, takie jak pianka, oraz szwy, co ostatecznie zwieksza jego wytrzymałość.

manera union spreader bar

Spreader Bar

W celu uniknięcia nieprzyjemnego bocznego nacisku dobiermy do każdego rozmiaru trapezu inną szerokość podkładki pod hak. Dobrze dopasowana podkładka z hakiem, będzie rozkładać siły proporcjonalnie z dwóch stron, za mała podkładka będzie powodować ucisk z dwóch stron na ciało kitesurfera, siły będą skierowane do środka..

manera union feather weight kiteoffer

Feather Weight

Trapez UNION w rozmiarze M(bez haka), waży zaledwie 1,1 kg, dlatego uważajcie w mocniejsze dni żeby wam go nie zwiało ;-) Dzięki minimalnej ilości pianki - UNION, w ogole nie chłonie wody, dzięki temu nawet podczas pływania jest bardzo lekki. 

manera union single foam

Single foam

Najważniejszy jest komfort, stąd pomysł na wykorzystanie jednoczęściowej formy podczas produkcji trapezu. Nowa większa forma pozwoliła na zrezygnowanie z szwów i wykonanie wewnętrznej części trapezu z jednego kawałka miękkiej pianki. Plusem korzystania z takiej technologii, jest dużo większa wytrzymałość ze względu na brak szwów i zgrzewów. Dodatkowo trapez chłonie znacznie mniej wody podczas pływania i jest bardzo lekki.

downhold system

Downhold system

Najbardziej denerwującą rzeczą w trapezach jest hak, który przesuwa się do góry powodując dyskomfort i ucisk na żebra. Problem ten został rozwiązany poprzez asymetryczne zaczepienie, które ciągnie siły w dół. Zabezpieczony w oryginalnej pozycji hak nie unosi się ku górze.

tack flap manera union kiteoffer

Tuck Flaps

Dodatkowy system zabezpieczający hak trapezowy przed przesuwaniem się do góry. Po zaciągnięciu klapek przymocowanych do końca haku trapezu wchodzą na zakładkę do trapezu, po zaciśnięciu linek usztywniają połączenie trapezu z hakiem co gwarantuje brak niewygodnego unoszenia haka pod żebra.

Dodatkowe informacje

Informacje dodatkowe

PRODUCENT Manera
ROCZNIK 2018
RODZAJ TRAPEZU Lędźwiowy
PŁEĆ Unisex

Tabela rozmiarow